загрузка...

До здоров’я — з повагою

Будемо відверті, більшість з нас вирішує відвідати лікаря лише у разі гострої потреби. Причин ігнорувати стан свого здоров’я — безліч (немає часу, якось минеться...). Забуваємо, що десятки тисяч співвітчизників щороку помирають від того, що хворобу не було виявлено на ранніх стадіях. В той же час жителі розвинутих країн вважають за норму контролювати стан власного організму та регулярно проходити медичні обстеження.

Без проведення діагностики виникнення багатьох важких захворювань (онкологічні, ендокринні захворювання, глаукома, інфекції сечовивідних шляхів тощо) можна взагалі не помітити. Вони мають властивість розвиватися майже непомітно для людини. А на такі симптоми, як підвищена стомлюваність, загальна слабкість уваги здебільшого не звертають.

Звісно, не варто проходити усі відомі науці дослідження, якщо ви почуваєте себе цілком здоровим, але навіть у цьому випадку щорічні профілактичні обстеження ще нікому не зашкодили.

Календар добрих справ

Щороку слід здавати загальні аналізи сечі та крові, проходити флюорографію, УЗД, відвідувати стоматолога, уролога (чоловікам), гінеколога (жінкам), перевіряти роботу серця тощо. Лабораторні аналізи, УЗД (органів черевної порожнини, щитовидної залози, зору, органів малого тазу та молочних залоз у жінок до 40 років) варто робити в одній і тій самій клініці. І взагалі, краще вибрати спеціалістів, яким довіряєте, і надалі їх не змінювати.

Жінки у віці від 35 до 39 років повинні проходити мамографію (рентгенівське обстеження молочних залоз). Починаючи з 40 років це обстеження проводиться раз на 2 роки, старшим 50-ти — щорічно. Кольпоскопію (обстеження на рак шийки матки) рекомендовано проходити панянкам від 18 років.

Чоловікам після 55 років, а слабкій половині після 50-ти варто обстежувати щільність кісткової тканини (денситометрія). Жінкам після 30–35 років рекомендується щорічно вимірювати свій зріст. Про наявність остеопорозу може свідчити зменшення зросту на 3–4 см.

Раз у 5 років варто проходити обстеження щитовидної залози. Ендокринолог огляне цей важливий орган і, ймовірно, призначить УЗД щитовидної залози та аналіз крові на гормони. Людям після 40-ка раз у 2 роки, а після 65-ти — щорічно слід відвідувати офтальмолога. Після 50 років варто познайомитись з отоларингологом. Якщо слухове навантаження чимале, то перевіряти слух потрібно щорічно.

Особам, старшим за 45 років необхідно пройти гастроскопію (обстеження шлунка за допомогою тонкого зонда). Колоноскопію (обстеження стінок товстої кишки за допомогою спеціального зонда) рекомендується проходити людям, старшим за 50 років. Тим, кому за 50 рекомендується здати аналіз калу на приховану кров (рання діагностика раку товстого кишківнику). 45-річним чоловікам варто обстежити простату (УЗД через стінку прямої кишки та аналіз на онкомаркери раку простати).

Щороку необхідно робити аналіз крові на цукор та біохімічний аналіз крові (оцінка стану основних функцій печінки та нирок), після 45 років — на холестерин.

Власникам домашніх тварин, і не лише їм, велике значення слід приділити обстеженню на наявність глистів.

Не той вовк страшний

Фахівці медичних центрів, оснащених новітнім устаткуванням, гранично точно діагностують на ранніх стадіях те чи інше захворювання, виявлять причини його виникнення і призначать в кожному конкретному випадку ефективне лікування. Не варто боятися, що у вас знайдуть «щось» погане. Набагато страшніше дізнатися про хвороби, коли лікування вже не допоможе.

 

Последние материалы

Популярное

Поиск от Google
О женщине
« При погашенной лампе все женщины красивы»

Древнегреческий мудрец Плутарх
Увидели опечатку?
Выделите текст и нажмите Shift+Enter.
И мы в ближайшее время ее исправим!
Случайная новость

Отбеливание зубов в домашних условиях лучше начать с приготовления пасты, состоящей из соды и перекиси водорода. Перекись в соду необходимо добавлять до образования пасты. Ежедневно требуется таким составом чистить зубы, чтобы обеспечить себе белоснежную улыбку. Напоминаем, что отбеливание зубов и осветляющие методы - это разные процедуры.Оттенок синего цвета бывает при длительном приеме железа либо его соединений, которые, чаще всего, встречаются в воде. Довольно трудно поддаются исследованию окрашенные зубы. На них формируются темно-серые и коричневые полосы, которые становятся светлее со временем, но не настолько, чтобы обеспечить удовлетворительный результат процедуры.Конечно, в этой ситуации отбеливание не принесет желаемого эффекта, а обладателю подобного украшения желательно срочно менять работу.


 

Подробнее ...